Co dać na stronę główną?

Strona główna to wizytówka całej witryny.

Jeśli witryna jest witryną jednostki naukowej i/lub nie wymaga częstych aktualizacji (przeważają strony o stałej treści, np. "Historia"), na stronie głównej warto umieścić podstawowe informacje o jednostce:

• pełna nazwa jednostki,
  • usytuowanie w strukturze WUM (jednostka wydziałowa/międzywydziałowa)
  • kierownik jednostki
  • krótki opis, czym zajmuje się jednostka

Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest strona główna Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii.

Jeśli witryna jest witryną jednostki administracyjnej i/lub częściej niż co 2 tygodnie pojawia się na niej nowa zawartość, na stronie głównej warto wyeksponować Aktualności (przykładem jest witryna Biura Karier).

Możliwe są jednak kombinacje tych rozwiązań - takim przykładem jest witryna Działu Obsługi Studentów, gdzie na stronie głównej o stałej zawartości dodatkowo "przyklejone są" najświeższe ogłoszenia.