Jesteś tutaj

Nowe strony a nowe zakładki w menu

W momencie dodawania nowej strony najlepiej jest od razu określić jej zakładkę w menu.

W tym celu należy w trakcie tworzenia nowej strony rozwinąć link Menu (znajdujący się pomiędzy polami Tytuł i Treść) i wypełnić wymagane pola. W ten sposób nowo utworzona strona "doda" nam się zarówno do zakładki Zarządzaj zawartością, jak i do Zarządzaj menu (utworzyliśmy jednocześnie zawartość strony i jej zakładkę w menu).

Jeśli utworzymy nową stronę BEZ wypełnienia ustawień menu, strona zostanie dodana jako "luźna" zawartość, nieuwzględniona w menu i widoczna tylko w zakładce Zarządzaj zawartością. W każdej chwili możemy nadać takiej "luźnej" stronie pozycję w menu: w zakładce Zarządzaj zawartością należy kliknąć nazwę strony lub link edytuj, uzupełnić ustawienia menu i zapisać stronę.

Nowe pozycje w menu można dodawać również bezpośrednio przez zakładkę Zarządzaj menu w Panelu redaktora, jednak rozwiązanie to rekomendujemy tylko w przypadku linków zewnętrznych, a zdecydowanie odradzamy w przypadku stron stanowiących zawartość naszej witryny.

Aby dodać link zewnętrzny do menu

  1. Kliknij Zarządzaj menu, a następnie zakładkę Dodaj element
  2. W polu Ścieżka wpisz URL strony (koniecznie cały, z prefiksem http://), np.
    http://www.wum.edu.pl 
  3. W polu Menu link title wpisz nazwę, jaką ma nosić ta zakładka w menu
  4. Opcjonalnie możesz wpisać nazwę również w polu Opis (będzie się pojawiała przy najechaniu myszką na daną pozycję w menu)
  5. Korzystając z listy rozwijalnej Element nadrzędny określ usytuowanie nowego linka w strukturze witryny
  6. Kliknij Zachowaj konfigurację